Keçe Kalpli Broş Yapımı

Maharetli hanımlarımız keçeden harikalar yaratıyorlar, yapmadıkları yok valla : ) Yapsınlar yapsınlar.. İnsanın kendi yapabileceği bir şeyi para verip alması çok mantıksız çünkü.

Geçen hafta Boyner'de keçeden bir kırlent gördüm. Beyaz keçeden dikilmiş, ortasında kırmızı keçe kalp olan yılbaşına özel tasarlanmış bir yastık. Çok sade, çok basit ve çok sevimli göründü gözüme. Ama fiyatına bakınca sevimliliği kalmadı, o basit yastık 45 TL ve insanlar bunu satın alıyor. Ne kadar param olursa olsun bir ürüne ederinden fazla para vermeye karşıyım, kendimi enayi gibi hissederim. Çünkü keçe alıp o yastığı evde yapsak maliyeti maksimum 10 lira ve en fazla 1 saatimizi alır : )

Neyse, keçelere gelince. Bakın keçeden kalpli broşlar ne kadar güzel. Arkasına mıknatıs silikonlanıp, içine lavanta tohumları doldurulup buzdolabı süsü de yapılabilir. Artık yaratıcılığınıza kalmış ^,^


1 yorum:

  1. Teşekkürler güzel yorumun için :))) Masaj denildi mi bende akan sular durur. Bu arada bu kalp broşlara bayıldım, yapması da ne kadar kolay:)

    http://berry-dew.blogspot.com/

    YanıtlaSil