Kahve Köpüğüne Yazı Yazma

Her kahvenin ayrı tadı vardır. Bir içtiğiniz kahveden bir daha aynı tadı alamazsınız çünkü beraber içtiğiniz kişi, konuştuklarınız, düşündükleriniz, ruh haliniz kahvenin asıl tadıdır. Ben kahve içmeyi çok severim sabah kahvesiz kendime gelemem diyenlerdenim : ) Çeşidi de pek ayırmam. Şekersiz olsun yeter.


Kahve fotoğraflarına da hayranım doğal olarak, hele şu kahvelerin üzerine şekil yapılan fotoğraflar var ya, onlara. Bugüne kadar o şekli kahvenin kendi köpüğüyle yaparlar sanıyordum fakat öyle değilmiş, ekstra bir maddeyle yapılıyormuş. Bakalım nasıl yapılıyormuş : )

Malzemeler :
150 gr. light yoğurt
yarım çorba kaşığı hazır kahve
1 kahve kaşığı kakao
yarım çorba kaşığı toz tatlandırıcı

Yapılışı:

Malzemeleri köpük haline gelene kadar mikserde karıştırılır. Temiz bir tülbent ile suyu süzüldükten sonra dolapta bekletilip soğuk servis edilir. Porsiyonları süslemek için 5 adet çilek kullanabilirsiniz.
2 yorum:

  1. KOMPRESÖR ALIM SATIM, kompresör tamiri , طع الغيار، ومجففات الهواء، وتستخدم كمادات أطلس كوبكو ضاغط. أطلس كوبكو ingersolland الخدمة وAlupu مستنقع الكمادات الخدمة , خدمة ضاغط , قطع غيار ضاغط … رقية المسمار خدمة ضاغط عالي الجودة، اشتري المسمار خدمة ضاغطالصناعة والعلوم,مكونات ومستلزمات إلكترونية, ترويجي عالي الجودة والمزيد служба компрессора ; техническое обслуживание компрессора…… Россия обслуживания генератора Москва и ремонт компрессоров осушитель воздуха , http://www.kompresortamir.com , Gazlı Hava Kurutucu Tamiri ; kompresör tamir ve bakım yedek parçaları konusunda kurutucu gaz basımı klima gazı ve tüm bakır boru drayer çeşitleri ekovat ve eşanjör , evaporatör , baskılı eşanjör kılcal bakır asa bakır ve gümüş kaynak

    YanıtlaSil