Bir Pazar Günü

Tatlı başlayıp acı biter pazar ünleri, çünkü ertesi gün iş başıdır ve sabahın köründe uyanılır. Sabah kalkıp 'Oooh önümde daha kocaman bir gün var.' dense de o gün hemencecik biter.

Ben istiyorum ki hemen bitmesin, bir şeyler yapılsın doya doya yaşansın. Ertesi gün de işe isteye isteye gidilsin .. Peki pazar günleri ne yapabiliriz? Siz de yaptıklarınızı ve yorumlarınızı eklerseniz pazar günü seçeneklerimizi çoğaltmış oluruz : )

Piknik: Pazar günleri piknikle özdeşleşmiştir nedense. Çok da güzel aslında, tabi erkekler için. Çünkü pikniğin tüm kahrını eken kadınlar. Etleri hazırla, tabağı çanağı hazırla. Çocuklar üşür üst baş hazırla vs biiir sürü iş. En iyisi pikniği de kolaylaştırmak. Evde ne varsa çantaya doldurmak, evde yenecek bir öğle yemeğini kırda bayırda yemek bence piknik.

İş Güç: Bazıları için de pazar gününü çamaşırla, temizlikle geçirmek farz olmuştur ki ben buna karşıyım. Benim için temizliğin alacağı vakit maksimum 1 saat. Geriye kalan koca gün benim, dilediğimi yaparım : )

Alışveriş: İçinizden 'Eveeeeeet' dediğinizi duyabiliyorum. Hiç bir yorgunluk alışveriş yorgunluğu kadar tatlı ve güzel olamaz : ) Hele de eve gelince aldıklarınızı evin 4 köşesine saçıp hepsiyle mutlu olma duygusu.

Dizi-Film: Ben  dizi-film izlemeyi hiç sevmem. Ama pazar gününü evde geçirmek isteyenlerin ilk tercihi bu sanırım. Neden bilmem ama dizi-film izlemek bana hep depresyon havası veriyor. İnsanın yapacak hiç bir şeyi kalmaması lazım ki saatlerce ekran başında vakit geçirsin.

Sizin aklınıza gelenler neler? 


Mine Hanım da şöyle anlatmış pazar günlerini: Pazar günleri burnumu bile dışarı çıkarmak istemeyenlerdenim ben..çalışıp haftanın beş günü dışarıda olunca, cumartesi ev işi, çamaşır, temizlik gibi zorunlu yapılacaklar listesi halledilince bana bir tek pazar kalıyor..o günde de ruh halime göre canım ne isterse onu yapıyorum..bugün mesela biraz kitap okudum, zaman zaman nette dolandım, arada örgü ördüm.. yemek hazırlıkları ve hafta içi masanın üstünde çocuklar için atıştırmalık bişeyler hazırladıktan sonra da bu pazarı böylece eda etmiş olurum.. 

6 yorum:

 1. bu pazar aşırı yorgun oldugum için dizi-film izlemekle geçiyor gercekten :)

  hepsisatista.blogspot.com

  YanıtlaSil
 2. Bunlar tabii ilk başta aklıma gelenler ama benim bu sabah ve öğlen için biraz sıradışı bir Pazar günüm vardı; hatta yazdım bloğuma tatlım :) Oradan bakabilirsin aklınıza gelenler olarak :))

  YanıtlaSil
 3. ben karaköye gitmeyi düşünüyorum ( şahin k )

  YanıtlaSil
 4. selam ben kendi halınde bir esnafım hayatım boyunca hep çalıştım ama anladımdı nereye kadar bu gun kendime ayırdım ailem ile beraber gezmek istiyorum ama bilemiyorum ne yapayım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece dışarı çıkın bence, gerisi kendi gelir ^,^

   Sil
 5. 1.Güzel bir kahvaltı yapmak.
  2.Güzel elbiseler giyip aynanin karşısında mutlu olmak...:)
  3.Yaniniza yemekler alıp kore dizisi bakmak.
  4.Taş boyayip, anne babamiza da güzel hediyeler vermek.
  5.Pasta yemek gece parti yapmak...
  Emeğe saygı duyalim bunlari yazmakla gün bitti...:) (:


  1.Bence en güzeli bilgisayarda yemekle kore dizisi bakmak
  2.Aynanin karşında güzel elbiseler giyip mutlu olmak :)
  3.Güzel bir kahvaltı yapmak.
  4.Taş boyayıp, anne ve babama minik hediyeler yapmak.

  YanıtlaSil