Origami Beş Uçlu Yıldız


Harika görünüyorlar değil mi? Renkli kağıtlarla katlandıklarında daha bir güzeller.. Bugün origami diagonal yıldız nasıl yapılıyor göreceğiz.. Fotoğrafların çokluğu sizi korkutmasın, eliniz alışınca hemencecik yapıyorsunuz bu yıldızları : ) Yılbaşı ağaçlarını, çocuk odalarını süsleyebileceğiniz, minik minik yapıp vitrindeki bardakların içine atabileceğiniz şeker mi şeker yıldızlar nasıl yapılıyormuş bakalım..

Beşgen kağıdın her köşesini birbirine doğru katlıyoruz. Yukarıdaki kesikli çizgiler gibi katlarımız oluşacak yani.

Sonra her kenarı orta noktaya değecek şekilde katlayıp açıyoruz.


Sadece ortadaki kısmı bastırarak kat izi oluşturuyoruz. Kenarlara dokunmuyoruz..

Ve ortada beşgen şeklinde yeni bir kat elde ediyoruz.
Beşgenin uç kısımlarında pentagonun köşeleri oluştu bile : ) Bunların her birini tutup katlıyoruz. Ortadaki beşgenimiz iyice açığa çıkıyor. Bu köşelerin hepsini sola yatırıp katlıyoruz.

Sola yatırdıktan sonra yıldızı ters çevirdiğimizde karşımıza bu şekil çıkıyor : ) Şimdi ise uçların nasıl katlanması gerektiğine bakacağız.. Zaten resimlerden anlayacaksınız..


Güzel değil mi? Daha detaylı açıklamaya buradan (Extremecards.blogspot) ulaşabilirsiniz : ) 

1 yorum:

  1. This is my tutorial, copied and reproduced without permission or attribution, in violation of my terms of use. (You may not use more than 2 photos from any one post, not more than 10% of my text.) Please edit this post to comply and provide a link back to the source, http://extremecards.blogspot.com/2009/06/five-pointed-origami-star.html for the complete instructions.

    Extreme Cards and Papercrafting

    YanıtlaSil