Kendinizin Kitap Ayracı Olun

Kitap satan mağazalara girdiğimizde çok ilgimi çekiyor rengarenk, süslü püslü kitap ayraçları. İnsanın canı hepsini almak istiyor, ama sonra düşünüyorum. Gerek var mı? Onu alacağıma bir kitap daha alırım diyorum ve kitapların arasına tekrar dalıyorum : )

'Gerek var mı?' derken kendim yapabileceğim bir ayracı düşünmemiştim sanırım.. Bence bu ayraçlara gerek var, kitap ayracımızın kendimizin olması eğlenceli bir şey olsa gerek : ) Üstelik neredeyse masrafsız..

İhtiyacımız olan şey, kendimizin ellerimizin yukarıda birleştiği bir fotoğraf çektirmek ve 25 kuruşa bunun baskısını almak. Bir kaç parça ip, biraz da yapıştırıcı...,

Kitap ayracı yapımı

Fotoğraftan kendimizi dikkatlice kesiyoruz. Fotoğrafla aynı şekilde, fotoğrafın arkası için bir kağıt daha kesiyoruz. Bu kağıdın biraz kalın olmasında fayda var : ) Bu kağıdın üst kısmına delgeçle delik açıyoruz. Aman fotoğrafa delik açmaya kalkmayın..


Kağıt ve fotoğrafı, yukarı kısımları hariç güzelce yapıştırıyoruz.


Bu aşamadan sonra, püskül yapımına geçiyoruz.. Aşağıdaki fotoğraflara bakarak püskülün nasıl yapıldığını görebilirsiniz.. Püskül yerine buradaki ponponlardan da yapabilirsiniz, balon havası verir hem : )








Hiç yorum yok:

Yorum Gönder