Kağıttan Harika Bir Gelin Buketi

Kağıttan gelin buketi yapmak aklımızın ucundan geçmezdi herhalde, ya da aklımıza saçma sapan güller gelirdi. Ama ben bunlara çok şaşırdım : ) İnanılmaz güzeller.. Simlenerek, kurdeleyle bağlanarak muhteşem bir gelin buketi olabilir.


http://www.ellinee.com/blog/paper-rose-bouquet adresinde kalıplar var, bu kalıpların çıktısını alıyoruz ve gül yapraklarını her birinden 8 adet olmak üzere dikkatlice kesiyoruz.


Farklı boyutlardaki yaprakları karıştırmıyoruz.. Small, medium ve large olmak üzere 3 farklı şablonumuz var. Bir çiçek için 8 parça gerekiyor. Kaç çiçek yapacaksak o kadar parça keseceğiz yani : ) 2. resimdeki minik çıkıntılara yapıştırıcı süreceğiz.. Bu arada yeşil telimizden yaklaşık 30 cm kadar kesiyoruz ve ikiye katlıyoruz.


İlk önce en küçük 3 yaprağı yapıştırıcı yada sıcak yapışkan ile yapıştırın. Diğer parçaları 2 numaradaki yapışkan sürülecek yerlerine yapışkan sürerek 4 numaradaki hale getirin ve tele geçirin.


Yeşil renkli grapon ve kendinden hafif yapışkanlı şeritler hemen her hobi mağazasında var. Ondan bir adet edinin ve Çiçeğin en alt yaprağının hemen altından telin etrafında döndüre döndüre sarın. Küçük,orta ve büyük boyların her birinden 8 tane yaptığınızda toplamda 24 tane gülünüz olacak ve bu sayı bir buketi hazırlamak için yeterli miktar.


24 tane gülü demet haline getirip sap yapmak için kullandığınız yeşil şeritle tekrar sarın. Çiçeğinize uygun renkte bir kurdale ile buketinizi tamamlayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder