Depilex Smileagain


Fotoğraf sizi şaşırttı, düşündürdü. Fotoğraftaki kadın, Afganistan ve Pakistan'da okumak ya da çalışmak amacıyla sokağa çıktığı için kocası ya da babası tarafından kezzap dökülen kadınlardan sadece biri. Pakistan ve Afganistan'da yüzlerce kadın bu halde. Evdeki diğer eşyalardan farksız, değer görmüyor, üstüne üstlük kezzapla yakılıyor.

İtalya'nın desteğiyle Pakistan'da kurulan Depilex Smileagain, bu şekilde zarar görmüş kadınlara yardım eli uzatıyor. Onların topluma tekrar çıkmalarını, faydalı olmalarını, fayda görmelerini sağlamak için çalışıyor. Bunun için bu kadınlara mesleki eğitim kursları veriyor. Kimi kuaför, kimi makyöz, kimisi de manikürcü oluyor ve sadece bayanlarla iletişimde oluyorlar.


Aynı zamanda Depilex smileagain, sitesinde topladığı bağışlarla ve bu kadınların kazandığı paraların da katkılarıyla yine bu kadınlara estetik operasyon imkanı sunuyor.

Depilex Smileagain'in sitesinde böyle muamele görmüş birçok kadının hayat hikayesi var. Hepsi çok trajik hikayeler fakat DSA sayesinde artık hepsinin içinde umutları var.

Siteye http://www.depilexsmileagain.com dan ve bağış yapmak isterseniz http://www.depilexsmileagain.com/donate.php linklerini adres çubuğuna kopyalayın...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder