Google'ın Şaşırtan 8 Özelliği

Google’de geçmiş günlerde bir anda ünlü olan “do a barrell roll” kelimesi herkezi şaşırtmıştı.
Bu Aramayı Yapınca google 360 derece dönüyordu ..
Google‘nin sunduğu tek şaşırtıcı olay bu sosyal medya değil tabiki de, gelin bulunan diğer 8 adet süprizlerine beraber bakalım..
1-) Do A Barrel Roll: Arama yaparken bir savaş uçağında gibi hissetmek ister misiniz? “do a barrel roll” yazdığınızda arama sayfasının döndüğünü göreceksiniz
2-) En yalnız sayı hanigisi: Google’a zor sorular sormaktan çekinmeyin. mesela “What is the loneliest number” (en yalnız sayı hangisi) yazdığınız zaman Google’ın hesap makinesi, size “1″ cevabını verecek. Askew, gravity, recursion ve diğerleri
3-) Askew: Google’da “Askew” yada “tilt” aramalarını yaptığınız zaman, sayfanın biraz yana yattığını fark edeceksiniz.
4-) Google gravity: “Google gravity” yazın ve “Kendimi şanslı hissediyorum” düğmesine basın.Sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapılıp düştüğünü göreceksiniz. İsterseniz fareniz yoluyla bu yığınla oynayabilirsiniz.
5-) Recursion: “Kendini sonsuz olarak tekrar etme” anlamında olan bu sözcüğü arattığınızda, Google size aynı aramayı yapmanızı öneriyor.
6-) Chuck Norris nerede: “Where is Chuck Norris?” yazarak aramasını yaptığınız zaman sizi www.nochucknorris.com sitesine yönlendirilerek “Google Chuck Norris’i aramayacak, çünkü siz Chuck Norris’i bulamazsınız, o sizi bulur.” mesajıyla karşılaşışıyorsunuz.
7-) Pig Latin Google: https://www.google.com/webhp?hl=xx-piglatin adresinden bozuk latince kullanan Google’a erişebilmek mümkün. Bu adresten ise Google’ı Latince, Korsan ve Klingon dillerinde yapılandırmanız da mümkün.
8- ) Ve Son Olarak Google’nin servislerinden birisi olan Youtube‘de video izlerken ileri – geri – üst -alt tuşlarına hızlıca basarak yılan oyunu oynayabilmek mümkün.
8 yorum:

 1. Vaay, hepsi, özellikle youtube'daki yılan güzelmiş, teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. bencede tskler:)

  YanıtlaSil
 3. hepiciğini yaptımda bi youtubedekini yapamadım :)
  çok güzelmiş eğlendim valla :)

  YanıtlaSil
 4. heheh google amca başıma yıkıldı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen götüne girmiş olabilir

   Sil
 5. Süpersin ya ben bunları ilk defa duydum çok eğlendim vallahi :):)

  YanıtlaSil
 6. Yorumlar için teşekkürler =)

  YanıtlaSil
 7. çok güzeller hepsi çok komik paylaşım için teşekkürler mamon :D

  YanıtlaSil